Rozwój = Wiedza + Edukacja

Projektowanie i zlecanie badań rynku pracy sektora telekomunikacja i cyberbezpieczeństwo

Identyfikacja potrzeb tworzenia sektorowych ram kwalifikacji

Rekomendowanie rozwiązań oraz zmian legislacyjnych w obszarze edukacji

Współpraca w zakresie porozumień edukacyjnych

previous arrow
next arrow
Slider

Uprzejmie informujemy, że w ramach projektu p.n.   Utworzenie i funkcjonowanie Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo realizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatycznego oraz Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji przeprowadzony zostanie cykl warsztatów merytorycznych dla Członków Rady oraz ekspertów branżowych, rekomendowanych m.in. przez Członków Rady. Projekt realizowany jest  w ramach Działania 2.12 „Zwiększenie wiedzy o potrzebach kwalifikacyjno-zawodowych" Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Trzeci warsztat z cyklu dotyczyć będzie Pozyskiwanie nowych pracowników – skąd brać kompetentnych ludzi do pracy?

Jest on nadzorowany oraz współorganizowany przez K04 Komitet ds. edukacji, w tym szkolnictwa branżowego działający w ramach Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo.

Warsztat odbędzie się 15 grudnia 2020 r. w godz. 10:00 – 12:00 online na platformie MS Teams.

Celem trzeciego warsztatu będzie wskazanie źródeł pozyskiwania kompetentnych osób do pracy oraz próba znalezienia najlepszych możliwych rozwiązań dla braku kompetentnych pracowników. Porozmawiamy m.in. o skuteczności pozyskiwania kompetentnych osób wśród absolwentów firm szkoleniowych; o współpracy uczelni oraz szkół technicznych i zawodowych z zewnętrznymi firmami szkoleniowymi; oraz o potrzebach kompetencyjnych, które mogą być zaadresowane poprzez szkolenia.

Dla wszystkich interesariuszy projektu dopasowanie kompetencji pracowników do potrzeb pracodawców to wartość dodana przyczyniająca się do uzyskiwania korzyści w ramach prowadzonej przez nich działalności. Dopracowanie kompetencji pracowników do potrzeby pracodawców może być osiągnięte tylko poprzez współpracę oraz obustronne wsparcie.

Do udziału w warsztacie, w ww. terminie, serdecznie zapraszamy w szczególności tych Państwa spośród Członków Sektorowej Rady i/lub innych ekspertów branży, w tym wskazanych przez Członków Rady, którzy podczas prac warsztatowych będą mogli efektywnie współdziałać na rzecz dookreślenia specjalistycznych potrzeb kompetencyjnych branży TCB, przede wszystkim zajmujących się polityką kadrową (HR) w firmach z tego sektora, a także wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w opracowanie swego rodzaju ekosystemu kompetencyjnego dla tego sektora.

Bardzo prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 14 grudnia br. do godz. 14:00. Po zgłoszeniu otrzymacie Państwo link do spotkania.

Kolejny, ostatni już z cyklu warsztat odbędzie się 16 grudnia i dotyczyć będzie wpływu zmian regulacyjnych na wymagane i potrzebne kompetencje w branży:

W przypadku pytań pozostaję do Państwa dyspozycji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Link do Systemu Rad Sektorowych:   https://www.parp.gov.pl/component/site/site/sektorowe-rady-ds-kompetencji

W przypadku pytań pozostaję do Państwa dyspozycji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Link do Systemu Rad Sektorowych:   https://www.parp.gov.pl/component/site/site/sektorowe-rady-ds-kompetencji

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Lider projektu:


Partner projektu:

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji

Projekt nr UDA-POWR.02.12.00-00-SR03/18 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020