Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że w ramach projektu Utworzenie i funkcjonowanie Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo, realizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji, planowane jest przeprowadzenie do końca 2021 r. trzech warsztatów.
Cykl warsztatowy obejmować będzie trzy wydarzenia w formule online:
1. Dobre praktyki - współpraca edukacji i biznesu z sektora telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa
6 grudnia br. w godz. 14:30 – 16:00
2. Kompetencje niezbędne do realizacji przez branżę telekomunikacyjną zadań na rzecz bezpieczeństwa państwa w kontekście nowych technologii i zagrożeń cyberbezpieczeństwa
14 grudnia br. w godz. 14:00 – 16:00
3. Kompetencje niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa w chmurze
15 grudnia br. w godz. 10:00 – 12:00
Zapraszamy do rejestracji na wszystkie warsztaty TUTAJ
Cel warsztatu Dobre praktyki - współpraca edukacji i biznesu z sektora telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa to zidentyfikowanie możliwych płaszczyzn współpracy między edukacją i biznesem TCB oraz prezentacja przykładów dobrych praktyk.
Cel warsztatu Kompetencje niezbędne do realizacji przez branżę telekomunikacyjną zadań na rzecz bezpieczeństwa państwa w kontekście nowych technologii i zagrożeń cyberbezpieczeństwa to zidentyfikowanie kompetencji pracowników firm branży telekomunikacyjnej, niezbędnych do realizacji zadań związanych z bezpieczeństwem państwa. Warsztat rozpocznie się prezentacją kompetencji pracowników branży telekomunikacyjnej, których zestawienie jest wynikiem badania przeprowadzonego przez serwis Teleinfo24.pl.
Cel warsztatu pt. Kompetencje niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa w chmurze to wypracowanie listy kompetencji niezbędnych dla zapewnienia bezpieczeństwa w chmurze. Warsztat moderować będzie Dariusz Śpiewak – koordynator Gaia-X w Polsce. Główny temat to identyfikacja potrzeb kompetencyjnych związanych z rozwojem usług chmurowych.
Do udziału w warsztatach serdecznie zapraszamy przedstawicieli Członków Sektorowej Rady, ekspertów branży telekomunikacji i cyberbezpieczeństwo, osoby zajmujące się polityką kadrową (HR) w firmach oraz wszystkich zainteresowanych włączeniem się w prace związane z ekosystemem kompetencyjnego tego sektora. Państwa aktywność pozwoli na identyfikację i opis specjalistycznych potrzeb kompetencyjnych pracowników branży TCB.
W przypadku pytań prosimy o kontakt z Maciejem Wnukiem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.