Rozwój = Wiedza + Edukacja

Projektowanie i zlecanie badań rynku pracy sektora telekomunikacja i cyberbezpieczeństwo

Identyfikacja potrzeb tworzenia sektorowych ram kwalifikacji

Rekomendowanie rozwiązań oraz zmian legislacyjnych w obszarze edukacji

Współpraca w zakresie porozumień edukacyjnych

previous arrow
next arrow
Slider

Czy jesteś (cyber)bezpieczny? O czym należy pamiętać korzystając z Internetu w pracy i w domu? Czy jesteśmy w stanie zabezpieczyć się przed kradzieżą danych? Czy Twoje dziecko ma niezbędną wiedzę, aby bezpiecznie korzystać z social mediów lub ulubionych aplikacji? W jaki sposób nie dać się nabrać oszustom internetowym? Czy w Internecie można jeszcze czuć się bezpiecznie?

Na te i wiele innych pytań, postaramy się odpowiedzieć podczas konferencji "Czy jesteś (cyber)bezpieczny? Bezpieczeństwo systemu informatycznego", która odbędzie się 26 września 2023 roku, w formule online.


Partnerami merytorycznymi konferencji są Sektorowa Rada ds. Kompetencji - Informatyka oraz Sektorowa Rada ds. Kompetencji - Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo.

Program konferencji:

Prowadzący – Daniel Gaś | menedżer kierunku bezpieczeństwo narodowe, ekspert Sektorowej Rady ds. Kompetencji
 
13:00 - 14:00 | Dr Andrzej Cichy | "Prawne i praktyczne aspekty ochrony przed hackingiem." | Rodzaje zagrożeń cyberprzestępczością hakerską. Przedstawienie istoty zabezpieczeń w postaci regulacji prawa karnego, chroniących przed zachowaniami hackingowymi oraz czynami z nimi związanymi (okołohackingowymi). Profesjonalne formy działań antyhakerskich: profilaktycznych oraz postprzestępczych. Możliwości uchronienia się przed atakami hakerskimi w codziennym życiu indywidualnego człowieka. 

14:00 - 15:00 | Wojciech Klocek | "Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w sieci.” | W ramach tematu poruszone zostaną najbardziej powszechne zagrożenia występujące obecnie w Internecie, najczęstsze zagrożenia socjotechniczne. Omówione zostaną metody działania cyberprzestępców, jak nie zostać ofiarą ataku, na co zwracać uwagę oraz gdzie to zgłosić. Wykład poparty przykładami dotyczącymi zachowań w sieci, mediach społecznościowych, podczas używania poczty elektronicznej oraz wiadomości tekstowych SMS.

15:00 - 16:00 | Łukasz Rinkowski | "Człowiek. Najsłabsze ogniwo systemu informatycznego." 

| Omówienie schematów funkcjonowania popularnych rodzajów oszustw. Ocena działań podejmowanych przez użytkowników systemów transakcyjnych udostępnianych klientom przez banki. Co zrobić gdy padniesz ofiarą cyberoszustwa?

 16:00 - 17:00 | Dr Maciej Bobrycki | "Bezpieczny Internet, czyli jak nie dać złapać się w (cyber)sieć." | Główne zasady bezpiecznego wykorzystania sieci Internet zarówno przez młodzież, jak i seniorów. Szanse i zagrożenia dotyczących portali społecznościowych, bankowości internetowej/mobilnej, serwisów aukcyjnych oraz platform z grami komputerowymi. Metody socjotechniczne wykorzystywane przez cyberprzestępców. 

https://www.merito.pl/chorzow/aktualnosci/czy-jestes-cyberbezpieczny-konferencja-online-26-wrzesnia

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Lider projektu:


Partner projektu:

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji

Projekt nr UDA-POWR.02.12.00-00-SR03/18 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020